Avatar uživatele
Shady

Za jak dlouho budou běžně jezdit auta bez řidiče?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3617 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Běžně??
Po nezabezpečených ´okreskách´??? – nikdy.
Na zabezpečených (uzavřených) tratích se tak „BĚŽNĚ“ děje…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

To není žádná novinka. Já už jsem jednou viděla jet autobus bez řidiče. Řidič se ho marně snažil doběhnout, dopadlo to dobře, jeden pán to zabrzdil.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Technicky je to možné už teď. Ale neumožňují to právní předpisy:-(((
Já bych byla pro schválení, automat se určitě neožere a ani nesfetuje. Myslím si, že by to bylo bezpečné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kiti

Nevím, za jak dlouho to bude běžný, ale v různých pořadech jsem viděla auta, která se řídila sama. Každopádně řidič podle mě nikdy úplně nevymizí. Stejně jako dneska klidně může mít člověk automatický řazení, bez toho kvedlání to není ono a stejně tak se jenom vozit nebude to pravé ořechové :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Určitě to nebude brzy, najde se hodně odpůrců, stejně jako při výrobě elektromobilu.
Zde je výňatek z článku...... Problematika elektrického pohonu se vrátila v roce 2006 s odhalením problémů, které provázely vývoj vozu EV1 z dílny General Motors; vůbec prvního automobilu, který se od designéru dostal v USA až do běžného provozu. Dokument „Who Killed the Electric Car?“ (v překladu „Kdo zabil elektromobil?“) přinesl pohled na problematický vývoj, limitovanou komercializaci a pozdější události v pozadí úmrtí tohoto projektu, jež byly podle mnoha spekulací spjaty s tlakem producentů pohonných hmot i americké vlády. Přestože se vůz nikdy nedočkal širokého využití mezi lidmi (vyrobilo se 2 tisíce kusů a téměř všechny byly před několika lety sešrotovány), pro oblast elektrických automobilů znamenala EV1 významný krok dopředu. Vůz dokázal, že řešení je technicky realizovatelné a to pouze s drobnými modifikacemi současných vozů…
Takže jak zapracovávají lobby těžící ropu a následně zpracovatelské firmy, tak určitě zapracuje lobby jiných příznivců jiného odvětví aby se takováto auta nevyráběla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petra15

Uz se na tom dost pracuje, a uz to i bezvadne funguje. MB je v tom asi nejdále. Videla jsem nedávno takový porad v zahranicní televizi. Tak doufám, ze uz to brzy bude, a pak se bude jezdit jen tak, jak se má:-)xD
Doplňuji:
Me je vzdycky líto tech stromu, do kterých to ti „frajeri casto napálí“ stovkou…:-)
Kdyz chce mamka v MB pridat plyn, tak to nejde – on uz to pozná, kdyz je sníh – má ESP:-)

Upravil/a: petra15

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
míček

to se ještě neví jistě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek