speedo88cz

za jak dlho sa muze projevit Lymská borelióza po napadenim klistete u ditete?

Nejlepší odpověď
mosoj

Skvrna se ale objevuje jen v polovině případech. V druhé polovině případech
se neobjevuje a nakažen jste .
Jedině si cca po 5 – 6 týdnech vydupat od lékaře test na protilátky ( dříve je to bezpředmětné) či tento požadavek ještě podpořit zprávou z rozboru příslušného klíštěte ( bohužel se platí).
Pokud se skvrna objeví , léčit vás budou.

http://www.bo­relioza.cz/cs/priz­naky_nemoci/?

Další odpovědi
anonym

Do několika týdnů by se měla okolo rány objevit červená skvrna (případně s bělajícím středem).
Pokud se objeví, zajděte k lékaři, velmi pravděpodobně naordinuje antibiotika.