reganama

Za co platím v ordinaci lékaře 30.- a kam ty peníze jdou?

Doplňuji:
Co musí lékař provést,aby na poplatek 30.- měl nárok?Měl jsem za to,že pokud mi napíše jen léky,tak platit nemusím.Na DIA poradně mě sestra jen zváží,lékař mě vůbec nevidí a přesto musím platit 30.-

Nejlepší odpověď
Drap

Zůstavájí lékaři , a k tomu přibudou další penízky, které platí popdle daných sazeb za určitý úkon pojišťovna

Další odpovědi
Berušinka

Měly by jít do zdravotnictví, ale tak to bohužel není. Jako kdybysme neznali ty pány nahoře =(. Všechno nám vezmou a na služby, které si platíme, není.

anonym

co musí provést? nic ;D
jen to, že vztoupíš do dveří jejich „pracovny“ je odměněno poplatkem 30Kč
vjímka se myslímže vztahuje jen na děti a důchodce

Pájo

Regulační poplatky a jejich výběr jsou upraveny § 16a zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, ve znění pozdějších předpisů.

Dle odst. 5) výše uvedeného § je „regulační poplatek příjmem zdravotnického zařízení, které regulační poplatek vybralo. Zdravotnické zařízení je povinno použít vybrané regulační poplatky na úhradu nákladů spojených s provozem zdravotnického zařízení a jeho modernizací.“

Na co konkrétně jednotlivá zdravotnická zařízení regulační poplatky využívají by Vám tedy mohli sdělit jednotlivá zdravotnická zařízení.

Pro bližší informace k regulačním poplatkům se obracejte přímo na Ministerstvo zdravotnictví www.mzcr.cz, které je autorem zákona o veřejném zdravotním pojištění, který tuto oblast upravuje.

Stačí, když Vás doktor (nebo sestra) vyšetří nebo zváží, už byste měla zaplatit.
Řada lékařu to ale takhle striktně nedodržuje, ale ze zákona na to mají nárok.