mosoj

Za co je ta trojka ?

Spolužákova vnučka dnes přinesla tuto známku z matematiky.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/638177/1380198_565837­056798161_198006716_n_1_­.jpg
Doplňuji:
Sčítance jsou neoznačené, tak jaké zadání !

Nejlepší odpověď
led

V znení napísaného sú príklady vypočítané správne.
Otázka je, je správne napísané zadanie?
PS.
niekedy si učitelia bodujú úlohy, tj. nedávajú známky.
Treba sa opýtať učiteľa, v čom je chyba. My sa môžme len domýšľať.
Kto sa nepýta, sa nič nedozvie.

Další odpovědi
Alesh

Možná špatně opsané zadání, tj. že žačka sečetla čísla, která neměla a učitel/ka pak jen kontroloval výsledky podle mustru. Čili i když jsou příklady spočítané správně, tak neodpovídají zadání a v důsledku výše uvedeného vznikla „chyba“.

marci1

Jediná rada je : Dotázat se učitele.

bolak

I přesto to doplnění, já myslím (ono už to tu padlo) že „kontrolór“ se vůbec nezabýval nějakým propočtem nebo zadáním, aůe checkoval skutečně jenom výsledky, a proto taky není označené zadání jako chybné. Chtěl si prostě ulehčit práci.

PS: Takhle mě jednou nachytala matikářka na střední škole, u zkoušení mi zadávala příklad, já místo x3 napsal x2, ona pokračovala v zadání dál, děcka se hlásili, že mám chybu v zadání, ona je okřikla „ruce dolu!“, pak mě nechal 40 minut počítat, popsat celou tabuli i z obou stran, a když sem podtrhnul výsledek, řekla „je to špatně, za 5“. Byl jsem holt její oblíbenec :))

Reezo

I kdyby to bylo opsané špatně, tak furt je to dobře spočítáno! Myslím, že si v tomhle mohl pochybyt vyučující. Těžko říct, jestli byl třeba unavený nebo jestli je zasedlí na vaší vnučku… Asi bych došel do školy a zeptal bych se co to znamená, případně bych dal vyučujcímu sodu a postěžoval bych si u vedení školy.

SickBreed

Pravděpodobně chybně zapsané sčítance v příkladech. Pak je to ovšem chyba jako každá jiná. Není možné si do testu vymyslet vlastní příklady a pak reklamovat to, že jejich výsledek (ač správně spočítaný) není uznán jako správná odpověď. Pokud součástí zadání nebylo i napsat postup, nemusí postup učitel ani kontrolovat a označil pouze špatné výsledky.

Emefej

Pochybuji, že zde bude odpovídat učitel, který to tak oznámkoval. Ptát se tady, je tak trochu mimo mísu.