Zlatý

Za co je ta trojka ?

Spolužákova vnučka dnes přinesla tuto známku z matematiky.

http://www.ulozisko.sk/…
Doplňuji:
Sčítance jsou neoznačené, tak jaké zadání !

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V znení napísaného sú príklady vypočítané správne.
Otázka je, je správne napísané zadanie?
PS.
niekedy si učitelia bodujú úlohy, tj. nedávajú známky.
Treba sa opýtať učiteľa, v čom je chyba. My sa môžme len domýšľať.
Kto sa nepýta, sa nič nedozvie.

Další odpovědi:

Zlatý

Možná špatně opsané zadání, tj. že žačka sečetla čísla, která neměla a učitel/ka pak jen kontroloval výsledky podle mustru. Čili i když jsou příklady spočítané správně, tak neodpovídají zadání a v důsledku výše uvedeného vznikla "chyba".

Zlatý

Jediná rada je : Dotázat se učitele.

Zlatý

I přesto to doplnění, já myslím (ono už to tu padlo) že "kontrolór" se vůbec nezabýval nějakým propočtem nebo zadáním, aůe checkoval skutečně jenom výsledky, a proto taky není označené zadání jako chybné. Chtěl si prostě ulehčit práci.

PS: Takhle mě jednou nachytala matikářka na střední škole, u zkoušení mi zadávala příklad, já místo x^3 napsal x^2, ona pokračovala v zadání dál, děcka se hlásili, že mám chybu v zadání, ona je okřikla "ruce dolu!", pak mě nechal 40 minut počítat, popsat celou tabuli i z obou stran, a když sem podtrhnul výsledek, řekla "je to špatně, za 5". Byl jsem holt její oblíbenec :))

Bronzový

I kdyby to bylo opsané špatně, tak furt je to dobře spočítáno! Myslím, že si v tomhle mohl pochybyt vyučující. Těžko říct, jestli byl třeba unavený nebo jestli je zasedlí na vaší vnučku... Asi bych došel do školy a zeptal bych se co to znamená, případně bych dal vyučujcímu sodu a postěžoval bych si u vedení školy.

Pokročilý

Pravděpodobně chybně zapsané sčítance v příkladech. Pak je to ovšem chyba jako každá jiná. Není možné si do testu vymyslet vlastní příklady a pak reklamovat to, že jejich výsledek (ač správně spočítaný) není uznán jako správná odpověď. Pokud součástí zadání nebylo i napsat postup, nemusí postup učitel ani kontrolovat a označil pouze špatné výsledky.

Stříbrný

Pochybuji, že zde bude odpovídat učitel, který to tak oznámkoval. Ptát se tady, je tak trochu mimo mísu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.