peeetra

Z prac. úřadu jsem nastoupila do práce, kde mi to po 4 dnech ze zdr. důvodů nevyhovuje. Mohu zítra nastoupit jinde?

Z prac.uradu jsem se jeste neodhlasila, pry mam na to 8 dni od nastupu (netusim zda prac.) zajima mne, zda zitra mohu zavolat do me stavajici prace o konci prac. pomeru ve zkusebni dobe a rovnou jinde ten samy den podepsat novou prac. smlouvu. Vyplatu nutne potrebuji a bojim se zbytecnych problemu. Mockrat dekuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Máte-li v pracovní smlouvě sjednánu zkušební dobu,
můžete pracovní poměr zrušit ve zkušební době.
Zrušení musí být písemné a musíte je doručit druhé straně.
Zaměstnání skončí okamžikem doručení.

Hned poté můžete uzavřít další pracovní smlouvu.

_____

Vzhledem k tomu, že jste ještě neukončila evidenci na ÚP,
a k tomu, že i další zaměstnání může rychle skončit, bych
doporučila postupovat korektně → tak jak stanoví zákoník práce.

Tedy žádný telefonát, ale řádné písemné zrušení PP.

___

Pokud zkušební dobu sjednánu nemáte, musíte situaci řešit
písemnou dohodou se zaměstnavatelem (pokud bude souhlasit)
nebo výpovědí s dvouměsíční výpovědní dobou.

Pokud jen zavoláte a přestanete chodit do práce,
bude zaměstnavatel oprávněn po Vás vymáhat škodu,
kterou mu svou neomluvenou absencí způsobíte.

A pozor → zvolíte-li nekorektní postup a příjdete-li
i o druhé zaměstnání, nemusela byste šest měsíců
mít nárok na podporu v nezaměstnanosti.

_____

Potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list) Vám zaměstnavatel
nemůže vystavit, dokud zaměstnání řádně neskončí.

Na ÚP vezměte pro jistotu obě smlouvy.

Úřadům a zdravotní pojišťovně je nutné změny hlásit do 8 kalendářních dnů.
(Vy jste podepsala, že jste byla poučena o svých právech a povinnostech a
nepřečetla si je?)

Další odpovědi
pn65

Prosím tě když nepíšeš z diakritikou, tak aspoň nepiš v jedné větě.

Nevím jestli jsem to teda správně pochopil, ale máš novou práci a ještě ses neodhlásila z pracáku a ještě k tomu v této práci se ti nelíbý a chceš jít hned do jiné práce.

Ano můžeš zavolat zítra do práce a říct šéfové, že končíš a jít hned do jiné práce, ale měla by se zeptat, na pracáku, jestli po tobě budou chtít jen tuto smlouvu HPP s tohoto dosavadního zaměstnání, nebo i tu smlouvu, kterou obdržíš v nové práci.

To stejné jsem absolvoval taky, ale je fakt že jsem ještě nekončil ve zkušebce, takže ti neporadím, jestli máš poslat výpověď nebo to jde bez ní. Hlavně si nazapomeň zápočťák.

ivzez

Nahlásila jsem chybnou odpověď Pn65.

Odpovědi.cz

To, zda je odpověď chybná či ne, je na posouzení tazatele. Nelze tedy z tohoto důvodu odpovědi mazat. Můžete pouze ve své odpovědi uvést svůj nesouhlas s odpověďmi jiných uživatelů.

Tým odpovedi.cz