Luky32

Z maturity na učňák ?

Chci se zeptat, pokud se přestupuje ze SŠ s maturitním oborem na 3-letej učňák, je pravda, že můžu mít klidně pětky ? Kámoš mi tedy aspoň říká, kterej chce přejít, že když se jde na učňák, nemusí se hnout ani prstem.

Odpovědi
Drap

Přesné informace ti poskytne konkrétní škola. Každí škola má své podmínky.

ivzez

Není to pravda.
I na učilištích je potřeba se učit, jinak se nedá postoupit do vyššího ročníku.
K učení je navíc potřeba zvládnout i praktickou výuku.

Klarka.V

Na každé škole se musíš učit :) SŠ s maturitou je ale více o teoretickém vzdělání a na učňovském oboru se klade důraz na praktickou část výuky, to ale neznamená, že můžeš „sbírat koule“ a bude to OK :)