annas

Z kterých vět se vám ježí vlasy?

Našla jsem na jedné stránce, prý se těmto větám říká vražedné.
Např. v dětství – Jak jsi z toho mohl(a) dostat čtyřku? Univerzální – Já jsem ti to přece říkal(a)…

Zvedají vám některé moudrosti adrenalin? Které věty nesnášíte?

Nejlepší odpověď
dudu

I po létech mám nevolnost při vzpomínce na kdysi všudepřítomné heslo „Se Sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak“.

Další odpovědi
BEAES

Kam jdeš, kdy příjdeš.....

kapka

Zlobíš, nemám tě ráda, nechci tě.

Nechápu, jak tuhle větu může rodič dítěte vůbec vypustit z pusy. Dítě nechápe, že to tak nemyslí, nepochopí ani pokud je to míněno žertem. Všechno bere naprosto vážně.
A už jsem to od jiných rodičů slyšela tolikrát…
Možná to bude někomu připadat přehnané, ale věty tohoto typu jsou považovány za psychické týrání dítěte. Mně osobně to přehnané nepřipadá.

Dále nemám ráda větu „Nedělej to, budou se ti děti smát“, hlavně v situaci, kdy dítě brečí. Nevím, proč by se měl někdo smát někomu, kdo je smutný, rozčilený a podobně.

Hudler

No podle toho, jestli to někdo řekne nebo napíše. V psaných nesnáším w, …

vagra

Klasická,na kterou se nedá logicky odpovědět, je-„Jak to,že jsi zapoměl?“
/Jak jsi mohl zapomenout!/

Toruk

Ano: -Škoda rány, která padne vedle -Až budeš velký, budeš nám vděčný, že jsme ti dávali výprask… Pseudovýchovné frá­ze.

led

… to bolo za (tu si doplňte)…
…tá dnešná mládež / my sme takí neboli…
…to bola iná doba…

vlastina

Jsi nevděčná.

kvikal

„Musíme si promluvit…“

marta0022

„Moudřejší ustoupí“ a " jsi přece starší, tak máš mít rozum"

vecernice

Pro Dudu-ještě tam bylo společnými silami.Taky se mi tom líbilo.