zjentek

z který konkrétní opice jsem? A žere ona taky maso? ;q

Doplňuji:
arygnoc: a z čeho jste potom vy?
A netvrďte mi, že z lidoopa, hominidohominoida a nebo jiný opice ..doufám, že snad nejste z vajca ;q

Nejlepší odpověď
arygnoc

neviem ako vy, ale ja z opice nie som. (máte v tom miš-maš, opice a človek majú spoločného predka, človek nevznikol z opice).

áno, opice jedia mäso (nie všetky a nie všetko).

;-Q
Doplňuji:
možno to bude znieť neuveruteľne, ale svoju matku i otca považujem za ľudí, takisto i ich rodičov.

;-Q

Další odpovědi
anonym

Předchůdci člověka

Ramapithecus – Nekontroverznější z našich předchůdců, přesto je i nadále za našeho předka označován. Žil v Africe a v Asii zhruba před 13 miliony let. Zubní oblouk lidského typu, mozkovna 350cm3.

Australopithecus – Tento rod se dělí na několik druhů. Jedná se s největší pravděpodobností o slepou vývojovou větev, a pouze u několika druhů se uvažuje jako o možných přímých předchůdcích dnešního člověka. Jako jejich předchůdce a snad první uznávaný předek člověka je druh Ardipithecus ramidus (asi před 4,5 milionu let). Do lidské vývojové větve je řazen A. africanus (140 cm, 45kg, mozkovna asi 500cm3) a v poslední době snad i nově objevený A. garhi. Další druhy: A. afarensis, A. robustus, A. boisei.

Homo habilis (člověk zručný) – První předek, řazený do rodu Homo, žil v Africe v období mezi 2,5 – 1,5 milionu let. Doloženy první vyrobené kamenné nástroje. Mozkovna 700cm3.

Homo erectus (č. vzpřímený) – Žil v Africe, Asii i Evropě a to v období od 1 milionu do 350 000 let př. n. l. (Evropa) / 100 000 př. n. l. (Jáva – Asie). Výška až 170cm, mozkovna i 1000cm3. Prokazatelně znal oheň. Dříve označován i jako: Pithecanthropus erectus, Maueranthropus heidelbergensis nebo Sinanthropus pekinensis.

Homo sapiens steinheimensis – Pojmenován podle místa nálezu – Steinheim v Německu. Starší předchůdce neandertálského člověka (před 300 000 – 200 000 lety), méně primitivních znaků než neandertálec, mozkovna asi 1200cm3.

Homo sapiens neanderthalensis – Klasičtí neandertálci, kteří vymřeli jako slepá vývojová větev (i když mohlo docházet, a snad i docházelo, ke křížení s prvními zástupci druhu Homo sapiens sapiens). Žil asi 150 000 – 50 000 lety. Výška asi 160cm, mohutný chrup a nadočnicové oblouky (primitivní znaky), mozkovna naopak mohla mít kapacitu v rozmezí od 1400 do 1700cm3, což je více než u soudobého člověka.

Homo sapiens sapiens – Současný člověk, který se fyzicky již téměř neliší od nás. První lidé tohoto typu (označováni jako předvěcí – typ fosilis) žili přibližně v rozmezí mezi 40 – 10 000 lety př. n. l. Za první příslušníky dnešního člověka (typ recens) se považují první zemědělci, opustivší kočovný způsob života.

Doplňuji:
zdroj:http://geneti­ka.wz.cz/vyvoj­.htm

anonym

Snad ti to připomene někoho, z které opice jsi: http://www.al­koholici.unas­.cz/pictures/sa­blovy_tanec.jpg

A žere-li maso? Tak si to přeber!

anonym

Ty jsi jen z poloopice,opice by napsala začáteční písmenko velké!!

orwell

Možná by pomohl nějaký šikovný program pro mapování rodokmenu, ale asi s tím bude potíž. Osobně věřím na vývoj z opice a dokonce bych řekl, že u ní zase skončíme. Stačí se podívat, co se s člověkem děje po padesátce, šedesátce, … No a masíčko opičky rády, šimpanzi dokonce loví i jiné opičky.

Mapel

Tak to opravdu netuší z které opice jsi. Já pocházím z matky a svojí opici mám vždy po ruce. Zda žere maso netuším, ale asi mě dost mlátí do hlavy, protože po rozchu s ní mě bolí hlava.

dudu

Těžko říci, ale s jistotou byli identifikováni někteří Tvoji potomci jako např. Australopithecus nebo Sinantropus.

klumprt

Pošli svoji fotku a já se podle podoby pokusím ti to zjistit.

anonym

Arygnoc 50%-50%
Bohužel je stále více jasné, že onen vysněný „spojovací článek“ mezi nižšími a vyššími primáty neexistuje.

arygnoc

technicky vzaté opica, človek, veľryba, slon, myš, antilopa či akýkoľvek iný cicavec (savec) pochádzajú z toho istého prapredka.

pozrite sa, po koľkých ľuďoch, veciach, pár dní po zániku po nich neostane nič, tak sa ani nedivím, že nenachádzame toho spoločného prapredka (a nie spájací článok), predsa len už to nejaký ten miliónik rokov bude.

metódy skúmania sa stále zlepšujú, dokážeme už nachádzať spoločné/rozdielne sekvencie v genetickej informácii, dokážeme dokonca určiť podľa jej postavenia a výskytu stanoviť relatívne presne, kedy sa tá ktorá časť kódu objavila/stratila-deaktivovala.
takže neporebujeme mať v ruke nejakä lebku a povedať: „to je on, náš spoločný predok“.

ale to je na dlho.

;-Q

zjentek

Jugare, co máš proti demokracii, seš snad putin?