Pájo

Z kolika procent (stačí odhad) je vaše domácnost vybavena úspornými žárovkami?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

To můžu uvést zcela přesně bez odhadu. Co se týká klasického osazení domácnosti, tvoří tzv. úsporné žárovky plných 0 (nula) procent. Jedině jako pracovní lampičky používáme LED.

Další odpovědi
Jikra

U nás naprosto 0%.

Hlada

90%

Před asi deseti lety jsem z prvních získal negativní zkušenosti. Hnusná barva, vysoká cena, nízká životnost. Před nedávnem jsem měl možnost otestovat si větší množství LED a úsporek. Měřil jsem svítivost, barvu, stroboskopický efekt a stmívatelnost. Výrazně jsem na ně změnil názor. Barva teplých šla hodně dolů, ty, které mají mít 2700K mají něco přes 3000, což už jde, ceny klesly pod 100 Kč, spirály se vejdou do svítidel, úsporky neblikají, což se nedá říct o některých LED, které jsou zřejmě napájené jednocestně usměrněným proudem, což bylo zklamání. Teď mám spirály z Tesca, baňku od Lidla a kukuřice ze Suntechu. Zatím maximální spokojenost.

WeeBear

Asi 40%,..

kropitko

100%

zbynekplzen

70%

Wang

45%

briketka10

45%

MA-SU-KA

Tak asi 50%