ixpektix

Z kama se berou bublinky při vaření vody v konvici ?

Když jsem si dělal vodu na čaj, tak mě napadlo z kama se ty bublinky berou, vždyď konvice je přeci uzavřená nádoba 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

Nevím jaké bublinky myslíš, ale voda je nasycená vzduchem. Co myslíš že dýchají ryby.
Pokud to bylo při varu, tak to byl také vzduch + vodní pára.

Obsah vzduchu ve vodě je příčinou tzv. utajeného varu. Pozor na opaření.

Další odpovědi
Lamalam

Nejprve vznikají bublinky z plynů rozpuštěných ve vodě a potom vznikají z vodní páry.

Drap

Bublinky tvoří pára, která vzniká při vaření. Voda mění své skupenství z kapalného na plyn

cochee

Bublinky se berou z té vody. Nejsou totiž ze vzduchu, ale z vodní páry.