jjj123456789

Z kama jste?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
zzzzz

Morava

Ta severní:-)

Další odpovědi
annas

Jiná odpověď

Už jste se na tvar z kama nebo s kama ptal.

Ale potvrdil i ÚJC AV, že tvar" s kama" je ustrnulý, historický, takže nepodléhá současným pravidlům stejně jako „kdo s koho“, " nejsem s to".

I když samozřejmě pro nářečí neplatí tak přísná pravidla, je každého věc, zde chce užívat správné, nebo chybné tvary.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-spravne-s-kama-nebo-z-kama

Katkaa

Morava

setapouch

Jiná odpověď

Do toho ti vůbec nic není. A co má toto vyzvídání společného s cestováním, kam jsi to zařadil?
Doplňuji:
quentos: a neňý správňejc „skamazte?“?

quentos

Čechy

konečně tu otázku někdo napsal správně… to byste nevěřili, jak lidi ta jednoduchá dvě slova dokážou zprznit

briketka10

Čechy

z města perníku :)

marci1

Jiná odpověď

Doplňuji:
z Evropy ! 🙂

ptáč

Čechy

Nevíteto?

Čechy

🙂

BeruškaSedm.

Slezsko

Agneta

Jiná odpověď

Moje srdíčko je české, ale jinak jsem asi Venušanka :D
Doplňuji:
Pocházím z budoucnosti, a přiletěla jsem strojem času jen tak nakouknout :DDD

Beer4Real

Jiná odpověď

Mars

da ny

Jiná odpověď

Z Venuše 😁

quizzi

Čechy

anonym

Čechy

Doplňuji:
západní čechy od Plzně

Rocker

Čechy

Doplňuji:
Praha

jáára

Čechy

PetrXY

Čechy

GM

Morava

anonym

Jiná odpověď

To bych teda moc rád věděl.......ale myslím, že jsem se snad normálně narodil, takže jsem vylez z p.....

Jan Kunčar

Morava

pn65

Morava

Ty se hodně nudíš co?!

zzzzz

quentos:-) správně česky:-) u nás na Moravě říkáme „odkud si“

quentos

to my v Čechách přece taky, ale myslel jsem tím „pravopisně správně“.
Všude na Moravě právě ne, právě že na Moravě převažuje to „z kama“, akorát že to spousta lidí neumí ani napsat :{(>

annas

Historicky správně je s kama. Jak to bylo dál – viz odkaz.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/skama-si-proc-tomu-slovu-v-cechach-malo-kdo-rozumi

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-spravne-s-kama-nebo-z-kama