zjentek

Z jakýho důvodu zde historie není v kategorii věda? Co hledá v kultuře a společnosti?

Odpovědi
anonym

Jaká blbá otázka, taký tazatel, Používej mozek.

Psychotic

Z prostého důvodu – historie není věda, neboť neprodukuje testovatelné hypotézy a nevyužívá (nutně) vědeckou metodu.

Kepler

Pravdu má zjentek i psychotic:

Historie je pojem, který nese dva různé významy, které ale nelze zcela přesně oddělit:
1.Dějiny, dění, které proběhlo v minulosti, historické události, minulost bez ohledu na její zaznamenání dějepisem.
2.Dějepis čili historiografie jako vědní obor, vědecká reflexe historických událostí.

Proto se taky historie studuje na univerzitách jako vědní obor.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/His­torie