bolak

Z jakýho důvodu Klaus amnestoval?

Já vím, je to věčný téma, ale vysvětloval to Václav někde? :) Já to totiž pořád nechápu, jemu to nic nepřinese, nikomu jinýmu z nás taky ne, lidi na něj budou akorát nas*aný a jedinej kdo na tom vydělá jsou lidi co úmyslně porušujou zákony, takže proč udělal to co udělal, jak ho to napadlo? Hádám že k tomu musel mít nějakej důvod, ale ten mi zatím stále nějak uniká…

(Prosím vysvětlit jako malému dítěti.)

Nejlepší odpověď
Drap

On nemusí nic vysvětlovat Důvodů ale muže být několik,

1. Může to být, tak jak amnestii vyhlásil, jen tozmar samolibého staříka.
2,Třeba se chtěl jen zviditelnit
3, Další možností je, že chtěl pomici bývalým kamarádům a určitě to nebylo zdarma.
4,Stejně tak to mohla být dohoda třeba s Nečasem. Já ti podepíši církevní restituce, a ty moji amnestii.
5. Dalším důvodem mohlo být i další devastace této republiky, stejně jak to bylo při rychlé, kuponové privatizaci, bez ohledu na slušnost a zákony.
Skutečný důvod a jeho myšlenkové pochody se nikdy nedozvíme.

Další odpovědi
anonym

Klaus už ví, že žádnou sochu ani náměstí po něm nepojmenují, tak se chtěl nějak zviditelnit než odejde z prezidentského úřadu. Pozornost- to on rád… Ale vážně: amnestie je nástroj, který má prezident k dispozici a zatím každá amnestie, kterou některý prezident vyhlásil (některý i několikrát) se setkala s kritikou určité části populace. Já nejsem zastánce jednostranné negativní mediální kritiky amnestie. Platí u nás presumce neviny a pokud naše soudy nejsou schopné prokázat vinu a pravomocně odsoudit některé kauzy po více než 15letech, tak o čem to je? Pomalost našich soudů je věhlasná a tento „vzkaz“ soudcům třeba jiné procesy urychlí a vůbec-celé naše soudnictví. To, jak píšeš, že nikomu z nás to nic nepřinese není asi tak docela pravda, protože množství otázek zde, na téma amnestie je tak nevídané, že člověk má pocit, že je více těch, kteří mají nějaký problém se zákonem než těch ostatních. Navíc amnestie se netýká závažných trestných činů. Mnozí z těch, kteří škobrtli tak, jak může škobrtnout mnoho z nás, teď na základě amnestie dostali šanci vrátit se do svého života. Jistě tuto možnost uvítali, protože co si budeme povídat, pobyt v nápravném zařízení ještě nikoho nenapravil, ale vliv rodinného zázemí, pracovních kontaktů ap. je určitě
prospěšnější ne marnit čas ve vězení navíc za nemalé náklady. Navíc- ona ta Spravedlnost opravdu často bývá slepá a kdo se chopí této šance, budiž mu přáno. Kdo ji nevyužije, skončí stejně za čas odkuď vyšel (byl propuštěn). Někdy mi ta vřava okolo amnestie připadá jako typicky česká vlastnost- závist. Někdo prostě má zásluhou amnestie štěstí, kliku atd. a to se u nás neodpouští. To, že lidi budou na Klause akorát nas…ný jak píšeš, to je tvůj názor. Kvůli amnestii já naKlause rozhodně nas…ná nejsem, k tomu mám mnoho jiných, podstanějších důvodů. Stačí ti to takhle? Moje dítě to pochopilo (ale je mu 34 let) …

led

Prezidentská amnestia
Najjednoduchší a najlacnejší spôsob ušetrenia peňazí v rezorte ministerstva spravodlivost, vyprázdnenie ciel s odsúdenými so „zanedbateľnými“ trestnými činmi, tým ich uvoľnenie pre iných „čakateľov“, tichá náprava „súdnych omylov“ (bez finančnej i morálnej náhrady za „omyl“).

Lucijej

To měl být dárek k výročí – 20 let vzniku samostatné ČR, ne?
Před deseti lety taky Havel amnestoval…
Doplňuji:
zl@tka: To sice jo, ale na Slovensku se amnestie týkala necelých šesti stovek lidí a unás sedmi tisíc a ani to možná není definitivní číslo.

kelley

K výročí rozpadu ČSSR resp. ČSFR bych spíš držel pietu než oslavoval ☹

zl@tk@

Je jasné, že Vaška ODS, kterou zakládal moc nemusí a tak se domnévám, že bude chtít založit stranu novou – svoji. No a to chce peníze. Peníze mají lidi co si je „vydělali“ v jeho privatizaci, a protože jim teď hrozilo, že půjdou do tepláků tak se Vašík postaral. To, že se s tím svezli i zloději barevných kovů, rváči apod. to on přece nebude řešit.
Je zajímavé, že Slováci měli taky amnestii a nikdo neprotestuje, nesundává obraz prezidenta ve škole ze zdi.
Obrázek nechť si udělá každý sám.

manon

Věřím, že jemu to něco přinese…

bolak

Lucijej: Tomu rozumím, že dostal tu možnost, tak ji využil, ale proč? Když říkáš dárek, tak jako dárek komu? To má bejt odměna těm co kradou a zabíjej za to že kradou a zabíjej? A ostatní, kteří se celej život chovali podle zákona jsou zase odměněni tím, že budou žít příští pár let mezi kriminálníkama nebo jak? :)

Já si teda nijak obdarovanej nepřipadám.

manon

Ty sis ještě nikdy nedal dárek sám sobě? Já tedy taky ne :) Ale někteří lidi si je dávají :)

No a taky je dobré občas obdarovat pár potřebných (tentokrát v jiném, než běžně užívaném smyslu slova potřebných :( ).

anonym

Bolak, ty víš někom, kdo zabil a byl propuštěn na amnestii?

bolak

Jasně, vožral se, srazil někoho autem, ten člověk umřel, Pak ujel z místa nehody nebo jak, a šup ho, amnestie, smázli mu to i z rejstříku, řiďičák mu taky vrátili, takže jezdí dál. Zbytek už si nepamatuju, ale dávali to ve zprávách, tak si to někde najdi ;) jestli teda chceš.

Jinak mě to nijak nebere, jo :) jen sem se chtěl zeptat, protože mě to zajímá, ale lidi obecně nasraný sou, to není jen můj názor, to vidím kolem sebe, ale chápu že pokud má někdo klause za oblíbecne, tak bude stát za každým jeho rozhodnutím ;) na druhou stranu, pokud někdo klause nesnáší, tak je to jen další voda na jeho mlejn..

bolak

Tak jo, ještě podpořím svá slova z úvodu :) že to není je můj názor…tohle mi před pěti minutama došlo emailem..

„Česká Pošta stahuje z prodeje sérii známek s Václavem Klausem. Lidé totiž nevědí, na kterou stranu mají plivat.“

anonym

:))

Lucijej

no dobře, tak jsem to špatně formulovala – né dárek, ale gesto dobré vůle ;o) ale čert ví, co doopravdy bylo motrem…

odpovídámež

Takové výročí by se mělo slavit každý rok, nejlépe každý měsíc nepřetržitě 29 hodin každý den

Lucijej

Ale je fakt, že by to gesto projev dobré vůle zasluhovali spíš spořádaní obačané – třeba odpustit daně za leden :o)

bolak

vždyť on daně odpouští ne? každý měsíc…z našeho platu je odpouští :)