bolak

Z jakýho důvodu jsou některý orgány v párech a jiný jen po jednom?

Odpovědi
Drap

Tak aby mohlo vše spolehlivě fungovat. Nejsou to jenom páry, ale třeba i končetiny. Dost špatně se chodí jen s jednou nohou.

quentos

slyšel jsem teorii, že v párech bývají nedůležitější orgány. Kdyby měli chlapi jen jedno varle a ženy jen jeden vaječník, byli by nahraní, kdyby o něj přišli – takhle jim jeden-jedno zbude. Totéž platí o plicích, rukou, nohou…
Určitě potom ale namítneš, proč nemáme teda dvě srdce, dvě hlavy, v nich dva mozky…
Doplňuji:
*nejdůležitější

Protiva

Orgány nejsou v páru, toto je špatná informace. Jeden orgán je hlavní, druhý (v páru) je orgán pomocný. Proč máme pět prstů? Není malíček zbytečný? Není. Já mám šestý smysl, a šest prstů na jedné ruce.

bolak

quentos: to že jde o životně nejpotřebnější orgány mě napadlo hned, ale hned sem to zamítnul.

máme přece dvě oči, dvě uši, dvě mandle, a kdybych bral v potas i něco jinýho než orgány, tak máme i dvě nosní dírky a ty sou tak akorát na ďoubání

quentos

to se teda pleteš, kdybys je neměl, čím bys pak dejchal? Tys asi neměl nikdy rýmu, co? To bys pak viděl, jak se se zacpanejma nosníma dírkama blbě dejchá.
Namítnout, že můžu dejchat pusou, je blbost, protože jak známo, při dýchání ústy se nefiltrujou nečistoty, takže s kyslíkem vdechneš i bůhvíjaký s*ačky…

bolak

ale mohla by bejt jedna velká společná díra, a tak vobrovská, aby se nemohla zarýmovat

bolak

asi takhle nějak bych to viděl, že by to mělo vypadat > http://img.pic­tureup.cz/17092012­/1be0973f7c3a3e24d7398a7­f67a55b7b8fce3ba4­.jpg

nehledě na to že já mluvil jen o těch dírkách, ty máš pri rýmě zalepený dírky? nějakou vápenatou slupkou, jako šnek když přezimuje? to seš asi jedinej :) já mám i při týhle nemoci nonstop otevřeno

bolak

Drape, nech toho :) copak noha je orgán?

Myslím tím, jsou dvě plíce, dvě ledviny dvě kulky, člověk by řek že je to z toho důvodu že když se jeden rozbije, nastoupí druhej jako záložní, nicméně proč máme třeba jen jedno srdce, jednu slezinu, jedno játro atd. Musí to mít nějakej racionální důvod s ohledem na správné fungování, proč se všechno vyvinulo přesně tak jak se vyvinulo. A prosil bych nějaké odborné vysvětlení, pokud někdo najde, ne jen vaše doměnky.