arygnoc

z jakých pramenů na internetu čerpáte?

vidím hodně zdrojů z wikipedie.
víte o tom, že ne vždy je to důvěryhodný zdroj?
děláte nějaké rešerže?

Já:
pro mne je wikipedie rešeržní nástroj – bohužel v ní často nacházím chyby.
a vadí mi strojové překlady.
používam
http://heureka­.tym.sk
http://cotoje.cz/
http://www.co­jeco.cz/index­.php

Nejlepší odpověď
quentos

jo, to vím, dštili na ni oheň a síru už mí učitelé na VŠ. Cituju z ní tehdy, když to vypadá důvěryhodně, ale taky se jí, když to jde, radši vyhejbám

Další odpovědi
led

…nielen z wikipédie.
Pomocou vhodne zadaných slov si vyhľadám priamo zdroje.
Jazykové bariéry dnes už nie sú problémom. Jestvuje možnosť prekladačov. Strojové preklady sú síce vtipné až humorné, ale dá sa podľa nich orientovať.

Terryle

Jak co. Wikina je dobrá pro základní přehled a orientaci v tématu a pro dohledání lepších zdrojů – když potřebuju něco důvěryhodnýho (na článek nebo do školy), jdu do těch spolehlivějších zdrojů – specializovaný stránky, časopisy, knížky. Občas se jí nevyhnu, ale aspoň se snažím si všecko ověřit i někde jinde a když to nejde, beru informace s rezervou.
Na VŠ to je s wiki vtipný, na jednom oboru ji berou jako zdroj naprosto dostačující a tvářej se dotčeně, že je považovaná za nedůvěryhodnou, na druhým oboru ji rádi nemaj a když to jde, má se citovat odjinud. Za citování oborovejch informací z wiki by nás asi přetrhli. Ale v případě hodně specializovanejch info, o kterejch vyučující nic neví, to prochází…

anonym

není WikipediA jako WikipediE
ta anglická obsahuje mimořádně kvalitní články které jinde na internetu nemají obdoby, ta česká je plná chyb bohužel to souvisí s nízkým počtem jejich editorů

českou wiki opravdu nedoporučuji používat, pokud umíte jen trochu anglicky tak používejte tu anglickou. Zdá se to jako drobnost ale je to právě ten rozdíl mezi nekvalitním a nejkvalitnějším zdrojem informací

Jinak se domnívám že kdekoliv jinde na internetu, kde je text dílem jednoho člověka a nelze jej opravit je daleko větší ryziko, že narazíte na nějaký nesmysl.

Já...

Já čerpám z pramene WWW.ODPOVEDI.CZ

😉

Zkuste se tam podívat, mohu doporučit…!!!

Zdroj: www.odpovedi.cz