HonzikPernik

Z jakých kovů je motor? např, kartery, písty, válce, ojnice,…

Odpovědi
cukrar

Jak který motor, obvykle:
např, kartery, slitina hliníku
písty, slitina hliníku
válce, kvalitní železo
ojnice, kvalitní železo

Jak kterej kus, nejcasteji litina a zelezo, ale jsou i z hliniku.

NexDroid

Slitiny hliníku (blok motoru, písty, ojnice). Oceli tř. 14, 15, 17 (ložiska, hřídele, klikovka, ventily apod.). V dnešní době se litina nepoužívá a kvalitní železo je tak přesné jako hliník – v podobě prvků se nevyskytuje a vždy tvoří slitiny. Jinak v motoru najdeš taky bronze (šálky kluzných ložisek).

lexx

všech možných, cela mendělejevova tabulka, záleží o který díl půjde, ocel, měď, hliník, dural, nerez, zinek, cín, olovo…

honza19hk

v dnešní době převážně ocel a slitiny hliníku popř hořčíkové slitiny. dříve hodně litina a ocel.