tgtttt

Z jakých částí se skládá magnet?

Odpovědi
Funna

s + a –

zjentek

z nabitých :o
Doplňuji:
..nabitých přitažlivostí a taky odporem ..takže prakticky všechno a všichni jsou takový magnety :o

cochee

Magnet bývá homogenní materiál. Vevnitř jsou údajně magnetické minidomény, které jsou magneticky orientovány stejným směrem, takže se jejich magnetická pole sčítají, ovšem teď si nejsem jistý, jestli to je „opravdu,“ nebo jen teoretická fyzika.

Kelt

Magnet má dva póly – severní a jižní, souhlasné póly se odpuzují, opačné se přitahují.
Podstatou je feromagnetický materiál železo, kobalt, nikl – a každá látka se skládá z atomů, a atomy se skládají z jádra, kde jsou nukleony – protony a neutrony, a obalu, kde obíhají elektrony – Počet protonů a elektronů je stejný.

T.Svoboda

Informace o magnetech: https://www.wa­mag.cz/o-magnetismu/

zjentek

funna, máš tam chybu ..ty póly (části) jsou severní a jižní, ne severní a antarktida ,),)