s1066

z jakeho těsta jsou no či

Nejlepší odpověď
ReHu

Z bramborového těsta.

Jedná se o malé knedlíčky z brambory a mouky (základ bramborového těsta) s dalšími surovinami, které se liší podle oblasti. Gnocchi jsou jednou z italských příloh.

http://www.ape­titonline.cz/re­cepty/413-prave-italske-bramborove-gnocchi.html

Nebo doma děláme obyčejné české noky z hladné mouky a vody. Vaříme v osolené vodě. Vejce nedáváme, noky jsou pak tuhé.

Další odpovědi
darius

Trochu vás opravím, jsou to gnocchi (čteno „ňoky“).

Deli

Nemyslíš noky?
Hl.mouka, vejce, sůl, trochu mléka.