Pruzkumnik

Z jakého materiálu je cívka na videu?

Z jakého materiálu je cívka tady toho zapalovače na 9v baterii?
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=nlQMlycdUf4

Jaké tloušťky a odporu?

Nejlepší odpověď
brillant

Tipuju na odporový drát – kanthal.

Další odpovědi
mosoj

Drát musí být tenký. Proto typuji na Isotan.

http://www.elektro-hofman.cz/cz-kategorie_364367-0-odporove-draty-kanthal-isotan-konstantan.html

Délku si musíš spočítat podle měrného odporu drátu a proudu. Pozor: destičková 9V baterie není schopná dávat moc velký proud. Proto musí být drát tenký !!!
Pokud to neumíš spočítat, tak odzkoušej pokus-omyl.

Ronnie3697

Stačilo mi si pročíst komentáře. Nichrom nebo kanthal.
Dále tam lidi píšou, že je to drátek, který se kupuje do elektronových cigaret. Metr takového drátku stojí několik desítek korun.

mosoj

Pokročilý

Ronnie3697
Do elektronických cigaret se používá lion baterie typu 18560 a to je jiný kafe než destičková baterie 9V !!!!
Drátek pro takovouto baterii ti 9 V baterii zdevastuje za pár použití pokud ten drátek vůbec nažhaví. není nad to si to předem spočítat.