Válek Petr

Z jakého důvodu se nesníží cena LPG, když PHM zlevňují?

Odpovědi
lexx

tržní zákon nabídka : poptávka když zákazník kupuje, není důvod s cenou hejbat, stačí?

Kepler

Protože nemám přehled o vývoji cen LPG, můžu odpovědět jen všeobecně. Konečnou cenu stanoví distributoři, kteří jsou často jiní, než ti s naftou a benzínem. Vše záleží na marži, jakou si ponechají, nebo ochotě následovat ceny dodavatele. Při nárustu cen je reakce okamžitá, při poklesu značně zpožděná a bývá k ní dotlačen až konkurencí.

anonym

zkusil si to spočítat v procentech? není to takový rozdíl. benzín 36/30. LPG 18/15 kaček. druhá věc je, že LPG jiná komodita. proč někdy stojí nafta víc než benzín a někdy naopak.

každopádně, pokud bude více a více aut jezdit na LPG, tak ta cena LPG určitě nebude tak výhodná.