postcd

Z jakého důvodu není vhodné se ptát na věk ženy, pokud je to neslušné, proč?

Nejlepší odpověď
fcoop

No – jak které…osmnáctka se asi nenafoukne,od cca třiceti se doporučuje obezřetnost.
Zvlášť model „diblík“,kterému je víc, než třicet let – ten se nafukuje okamžitě a exploze nebývá nic vyjimečného.
U mužů existuje vzdálená podobnost – tzv. „druhomízáci“.

Jsou to lidé,kteří mají subjektivní pocit,že by měli brát vážně tikot hodin..

Obecně to souvisí s instinktem „Zachování druhu“ a role obou pohlaví v tomtéž.

Pro ilustraci:

Chytrá obecně rozšířená rada praví: nikdy se neptej ženy na věk, nemusel bys dobře pochodit. Jak se ale ukazuje, do seznamu citlivých otázek se pomalu začíná řadit i ta zjišťující velikost boty. Jak se totiž ukazuje, ženám se pomalu, ale jistě zvětšují chodidla a průměrná velikost neustále roste. A mít velkou nohu považují mnohé ženy a dívky za maskulinní, a tudíž nepříliš žádoucí.(Net)

Další odpovědi
Agneta

Je – li moc mladá, má obavy, že je moc mladá, a že nebude brána dostatečně vážně (a přitom se s ní dá bavit nejen o třech cizích řečech a hudbě:DDD), a je – li starší, nechce být zase stará…a je to vůbec neslušné, se na věk ptát :DDD

ivzez

Mně to přijde jako přežitek.
Ta žena, které otázka nevadí, klidně odpoví, a ta,
které by to vadilo tazatele šikovně „odpálkuje“.

Ňuňátko

Není vhodné se na věk ptát ženám 30+ vadí jim to;) připadají si starý.
Holkám, kterým je okolo 10–25 let je jedno když se jich někdo zeptá na věk.

gecco

A tykání ženě mohu nabídnout, je-li tato dost mladá, aby mohla být mojí dcerou…
😉
Takže tykám všem holkám – žádná se – aspoň dosud, neohradila, že by snad byla starší…
;-DD