Illines

Z jakeho duvodu,lide v Pakistanu,ne­pouzivaji toaletni papir?

Mozna ,ze je vice podobnych kultur.Byla jsem na jedne takoveto navsteve ze zvadavosti a na WC papir nebyl,pouze dzbanek na vodu.Byla jsem v rozpacich.Na otazku kde maji t.papir, se na mne sklebili a neodpovedeli.
Doplňuji:
No moc Pakistanu ,bydli tady ve Skotsku a t.papiru ve vsech vunich dostupne.

Nejlepší odpověď
annas

Prý je toaletní papír považovaný za luxusní artikl, je velmi drahý, takže si jej mohou dovolit jen bohatí. V listopadu 2011 stál jeden balíček naších Kč 15.
U vás asi dodržují své zvyky a připadá jim užití papíru opravdu luxusní. Jiný kraj, jiný mrav. Víc nekomentuji.

Zápisky z cest – Net.

Další odpovědi
anonym

Asi se styděli,že to je pro ně nedostatkové zboží jak tomu bylo i u nás,za totáče! 😁

hanulka11

zřejmě mají zažité, že co se udělá rukou je lepší..jen levou se myje zadek a pravou rukou se jí a tou si i podávají při setkání

http://teepee-v-indii.blogspot­.com/2011/04/to­alety-aneb-proc-se-ji-jen-pravou.html

anonym

Obávám se, že většina odpovědí je zkreslená, protože z textu otázky je patrné, že se nejedná lidi v Pakistánu, ale „lidi z Pakistánu“, tč. ve Skotsku. To, že se místo odpovědi šklebili, ještě apriori nepotvrzuje pakistánské návyky.
Pravdou je, že se jedná evidentně o odlišné kultury, viz odkaz ve zdroji:
Např. v Řecku a Turecku je zase pro Evropany na WC upozornění, aby použitý toaletní papír nevhazovali do mísy, protože tamější odpady jsou dimenzovány na menší světlost a snáze by se tím pádem ucpávaly.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/258822-multikulturni-univerzita-musela-dat-studentum-instrukce-jak-pouzivat-zachod.html

venkovan

Levá ruka je nečistá, proto se s ní nikdo nehrabe v jídle.
Jednoduché, energeticky nenáročné.

jmhad

řada názorů,ale ono je to jinak.Oni ho nepoužívají. Dlouhý hábit jim umožňuje na ulici podřepnout,vykonat potřebu a jít dál.No a doma, tzv. turecký záchod je skutečně levá ruka.