ReHu

Z jakého důvodu chodci u přechodu mačkají tlačítko pro změnu semaforu, když je již ve fázi, kdy se přepíná?

Již svítí červeně pokyn – čekejte.

gecco-málem jsem se chytla 🙂. Než jsem videla délku signálu 🙂 🙂

Raibeku – myslím, že tak inteligentní ten systém není.

Jen možná jsou lidi nervní a netrpěliví. A nedochází jim, že všechno má omezenou životnost a v tomto případě tlačítko vydrží také jen určitý (i když vysoký) počet stisků. A ten se násobně zkracuje a pak ti inteligentní tvorové nadávají, že to je (zase) rozbitý.

Nejlepší odpověď
gecco

Domnívají se, že proces urychlí…
😉
Mimochodem – toto znáš?
http://techne­t.idnes.cz/vla­da-tajila-kod-pro-prechazeni-na-zelenou-rozlustili-jsme-jej-p71-/tec_technika­.aspx?c=A070330­_131144_tec_techni­ka_kuz
😉
Doplňuji:
ReHu – a četla sis Diskusi k tomu článku??
😉

Další odpovědi
zzzlatokopka

Pokouším se ho přemluvit, ať si pohne a zapne zelenou:-)

JájsemRaibek

Protože tam je.
ůj názor je takový, že pokud stiskne jeden, automat o něm ví. V silnici bývá zabudován snímač, který vyhodnocuje situaci průjezd vozidel. Pokud tlačítko stiskne víc lidí, počítač by mohl vyhodnotit situaci, že už jich je dost na to, aby je pustil na zelenou.