terry

Z jakého důvodu by mohlo být nevhodné používání některých typů baterií?

!!!!! UPOZORNĚNÍ: Do vysílačů nejsou vhodné baterie všech značek. Doporučujeme baterie od firem: GP, MAXELL, VARTA. Zcela nevhodné jsou baterie od firem: PANASONIC a EEMB. !!!!!

Nejlepší odpověď
mosoj

Baterie nic nepoškodí, jenom nemusí být dostatečně tvrdé pro daný odběr proudu.
Napětí při provozu pak klesá pod únosnou provozní hodnotu.
To ale sama poznáte !! Pokud udrží vysílač v provozu, vydrží pracovat tak dlouho že budete spokojená, tak jsou vhodné.

To co je napsáno v tom upozornění je obchodní pindání bez jakéhokoliv technického požadavku !! Také nepíšete o jaký typ batertií se jedná. Osobně ze značkových baterií považuji baterie Varta za nejhorší, ale to neznamená že jsou nepoužitelné a to se týká i ostatních značek.

Další odpovědi
www

Neznám konkrétní údaje, ale baterie se liší technologií, kapacitou, životností atd. Možná proto, ale třeba je to jen marketingový tah.
Málo info, dodržel bych pokyny.

Drap

K výrobě jsou používany jiné materiály a mohly by poškodit zařízení.