franku

Z jakého dřeva se dělají housle?

Nejlepší odpověď
sejtanka

Většinou je to javor a smrk.

Další odpovědi
tom004

Jenom dodám,že za jednu z velmi dobrých lokalit je považována Šumava,kde se stromy,vybrané na výrobu hudebních nástrojů, sledují několik let,před jejich použitím pro výrobu.

elektrikář

Viděl jsem odborníky z Amati jak vybírali smrky v hlubokém údolí.Na studených pramenech nad přehradou v Jirkově. Jak strom rostl za světlem mají dlouhé kusy dřeva bez suků. Zatloukali do nich kovou ladičku a poslouchali jak strom zní.Na hudební nástroje musí dřevo zrát. Četl jsem o jednom Pražském houslaři, který pracuje z dřevem které nakoupil ještě jeho dědeček.Je to úžasné řemeslo. Vyřezaná deska se v okrajích ručně zeslabuje mini hoblíkem,aby vrchní ozvučná deska mněla klenbu. Chemická úprava dřeva a laky je hotová alchymije.

chudst

Nejvhodnější dřevo mají javor a smrk.

Zdroj: atllanka.net/in­dex.php?clanek=115

rtepp

Javor vytěžený vysoko v horách je nejlepší.

mosoj

Dobře to popsal „elektrikář“. Takto se vyhledává rezonanční dřevo.