Malina55

Z jaké/které země pochází vaši předci?

Z jaké země pochází vaši předci?
Moje prababička např. Pocházela z Ruska.

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud vím,. tak všichni z Moravy

Další odpovědi
anonym

Má matka z Německa, otec, z Rakouska! Manželka z Polska, já ze Slezska, děti z Moravy, vnoučata z Česka.

Kepler

Po meči ze Slezska, po přeslici většinou rovněž, ale třeba babička z Rakouska – Uherska, nyní části Maďarsko. Včil su naturalizovaný poddaný Valašského království.

klumprt

Všichni předci, o kterých jsem se dozvěděl, pocházeli buď z Čech, z Moravy nebo ze Slezska. Nemám žádného známého předka, který by byl odjinud než z území současné ČR. Kdyby u nás vyhráli volby čeští nacisti a třídili by obyvatelstvo podle národnostního původu, tak bych byl za vodou.

cizrna

Z matčiny strany jsou všichni slováci a z otcovy strany je to směs čechů a němců. Vím národnosti od svých praprapředků. A ty vzdálenější už neznám :(

led

Moji priami, najbližší predkovia, príslušníci oboch národov (českého i slovenského) pochádzajú z Československa. O vzdialejších predkoch, sa možno domnievať z „matričných kníh“ vedených na farách a z povestí dedených z pokolenia na pokolenie.
Pokiaľ ste pôvodom Slovania korene máte podľa archeológov v dnešnej oblasti Západnej Ukrajiny a východného Poľska.
nhttp://www.ar­cheologiask.sk/ty­po3temp/GB/b466187­e65.jpg
http://slovania-vm.wbl.sk/mapa_na­rody.jpg
Podľa DNA zas Slovanov kladú ako pôvodné obyvateľstvo Škandinávie tvrdí Oskár Cvengrosch.
http://nadhlad­.com/sites/de­fault/files/pic­tures/UDALOSTI/i11­.jpg
Podľa ruského vedca Anatolija Kľosova cesta Slovanov do Európy smerovala zo strednej Ázie cez dnešný Irán až na Balkán. V Európe sa naši predkovia objavili po ústupe ľadovcov asi pred 12-tisíc rokmi. Ich životným priestorom podľa ruského vedca bol Balkán, odkiaľ sa rozšírili do celej Európy. Asi pred 4 750 rokmi predkovia slovanských národov osídlili ruské roviny a v priebehu niekoľkých storočí obsadili rozľahlé územia od Baltického mora až po Kaukaz.
http://slovania-vm.wbl.sk/dele­nie_slovanov.jpg

Prirodzene, nikoho nenútim veriť týmto údajom.

zjentek

Rodokmen vůbec neznám, „my“, celá pokolení, odcházíme v tichosti.
Ale tady sleduji, že největší myslitelé jsou původem vždy z moravského Slezska, což má logiku, jelikož tato živná půda patřila němcům a po nich tady zůstali jen samí malí Ajnštajni.

Dismas

Všude možně, ze Srbska, z Polska, z Rumunska, Izraele a našly by se určitě i nějaké turecké geny.

Kelt

Moje babička pocházela z Maďarska (Rakousko – Uhersko), manželka je Slovenka, vnuk je poloviční Equadorec.

anna emma

Itálie,Německo,Švéd­sko.