TEREZA.B

Z jaké vzdálenosti by stejně vyspělá civilizace zjistila, že je na Zemi život?

Nejlepší odpověď
dudu

Domnívám se, že přibližně ze vzdálenosti 70-ti světelných let, protože tak daleko už dolétl signál prvního televizního analogového vysílání.

Další odpovědi
Agneta

Naše technika umožňuje zjištění planety s kyslíkovou atmosférou na vzdálenost asi 100 s. let. Můžeme pak docela s jistotou předpokládat život na základě externích souvislostí. Pokud vím, tak bylo už nalezeno přes 400 planet, ale takovou atmosféru neměla ani jedna, mimoto byly poněkud teplejší, nebo studenější, atd.:D

zjentek

kdyby byli vyspělí jako my, tak z měsíce by na to mohli přijít ;)

orwell

Vzhledem k tomu, že dosud nejsme schopni s určitostí potvrdit nebo vyvrátit život ani na Marsu, domnívám se, že tato vzdálenost by nepřesahovala rozměry naší sluneční soustavy. K nejbližší hvězdě kromě Slunce je to cca 4,5 světelných let, takže to vidím dost pesimisticky.

honza19hk

otázkou je co si představuješ pod pojmem vyspělá civilizace.

Dochy

Předpokládám, že asi tak z hranice sluneční soustavy. Pokud se tam potkají s Voyagerem 😉