Pavel1212

Z jaké rostliny se získává panenský olej?

Nevíte to, prosím?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Panenské olivové oleje se vyrábějí šetrným lisováním z celých plodů. Výsledkem jsou oleje špičkové kvality s charakteristickou vůní, chutí a s výraznou barvou. Musejí splňovat řadu parametrů, jako vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, antioxidantů a rostlinných fenolů. Podíl volných kyselin, které by mohly výjimečné chuti panenského oleje uškodit (což je označováno jako kyselost či acidita oleje), nesmí překročit dvě procenta.
Extra panenské olivové oleje tvoří mezi olivovými oleji elitu. K jejich výrobě se používají ty nejlepší olivy, které se zpracovávají do 24 hodin od sklizně. Extra panenské olivové oleje, jejichž acidita nepřesahuje jedno procento, si tak zachovávají nejvíce účinných látek. Tato kvalita se ovšem odráží i na ceně výsledného produktu.

Další odpovědi
Michal

Ze stromu Olivovníku,olivy plody tohoto stromu se lisují a dále zpracovávají. Mají výraznou chuť a pro organismus jsou velmi užitečné svým složením.Někteří lidé,bohužel tuto chuť nemají u nás rádi,a používají oleje jejíchž kvalita je na velmi nízké úrovni.Podle toho se taky odvíjí cena olejů.