Kadee

Z jaké rostliny se získává nové koření?

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to Pimentovník pravý

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pi­mentovn%C3%AD­k_prav%C3%BD

Další odpovědi
dědapetr

Nové koření (Pimenta officinalis)
pochází z Karibských ostrovů, odkud se k nám dodnes dováží. Do střední Evropy se dostalo až počátkem 17. století. Proti již dříve známým druhům exotických koření bylo nové a přišlo také z Nového světa, proto se mu u nás dostalo názvu „nové koření“. Má řadu různých názvů např. piment, jamajský pepř či všehochuť, protože v sobě spojuje chuť a vůni nejoblíbenějších koření t.j. černého pepře, hřebíčku, muškátového oříšku a skořice.

tom004

V odkazu.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pi­mentovn%C3%AD­k_prav%C3%BD

Housenka1973

Nové koření jsou sušené plody, resp. dvousemenné bobule rostliny s názvem Pimentovník pravý, pocházející z Jamajky. Pro svoji palčivou chuť, připomínající pepř, hřebíček a skořici se mu v některých oblastech též říká jamajský, nebo hřebíčkový pepř.