Z hlediska minimalizace poranění a trvalých následků je lepší skočit do hluboké vody z extra výšky šipkou, či po nohách?

Aby to bylo ještě v pomězí kdy člověka nezabije už samotná hladina, která se tedy chová jako beton.

V jakém úhlu vlastně skočit šipku, aby nedošlo k přetočení na břicho, či záda?

Jeden známý skočil z skokanského můstku ve výšce pěti metrů šipku a špatně při dopadu držel jednu ruku a pak musel do nemocnice a resultát byl vymknuté rameno. Možná ten kdo šipku umí bezpečně, tak třeba z 10, či 20 metrů je pro něj šipka bezpečnější jak skok po nohách?

Odpovědi
dubraro

Nohama napřed je bezpečnější. Je to přirozená poloha těla, v níž člověk nejlépe udrží rovnováhu tak, aby na vodu narazil co nejmenší plochou.