Z Číny mi měla přijít zásilka, ale uvedl jsem špatnou adresu, takže nemůže být doručen. Co se teď se zásilkou stane?

Balíček měl přijít poštou (v ČR se o dodání stará Česká pošta)a jde o takový menší balíček, který příjde rovnou do schránky (ne doporučeně). Takže by mě zajímalo, co se teď stane? Pošlou to zpátky do Číny nebo to někam hodí do skladu na poště?

Nejlepší odpověď
Wang

Ano, jak píše bolak, jednej!!! Než to vrátí.
Podnikl bych to samé, co radí on a pokud bych o tu zásilku stál, dokázal bych být později i hodně asertivní.

Vysvětli a popiš situaci.
Omluv se za vzniklé komplikace hned v úvodu.
Požádej o řešení a dolož papíry dokazující, že zásilka je adresována tobě.
Vysvětli, jak je pro tebe zásilka cenná.
Oceň snahu pracovnice pošty.

vyžaduj pomoc…ostřeji

Když to vyřídí ..poklona a uctivost největší a pryč z pošty ;)

Další odpovědi
bolak

Objednával jsi to přes DealExtreme, Focalprice nebo přes co?
Každopádně pokud ČP nenajde adresáta, balík se vrátí do Číny. Mohl bys to ale zkusit obejít tak, že zajdeš na tu poštu, kam zásilka dorazila a poprosíš o její vydání. Možná ti to nejdřív nebudou chtít vydat, takže je budeš muset přesvědčit.

  1. Budeš znát adresu která je na balíku uvedená
  2. Vytiskneš si doklad o nákupu zboží z toho internetového obchodu, kde jsi to objednal
  3. Měl by sis připravit výmluvu, proč je na balíku jiná adresa než na občance, třeba že ses nedávno přestěhoval a v tom internetovém obchodě máš pořád nastavenou starou adresu
  4. Taky si můžeš na tu poštu zavolat, říct že teď bydlíš někde jinde a nechat si balík přeposlat na jinou adresu. Každopádně tohle by sis měl zařídit co nejdříve, nejlépe ještě než balík vůbec dorazí na poštu, protože ve chvíli kdy ho přijmou a pošťák zjistí že na dané adresa se adresát vůbec nenachází, získání balíku už bude složitější.

chudst

Melo by se to vratit odesilateli.