MilujuFotbal

Z čeho získali herci své charisma?

Ne každý se s tím narodil. Třeba Clooney neměl ve dvaceti charisma jako Caprio. Je to tedy úspěchy a sbevědomím? Nebo čím?

Nejlepší odpověď
annas

Charisma je dar, s nímž se člověk narodí. Záleží na tom, jak ho pak využije.

U herců samozřejmě hodně záleží na výběru rolí, využití hlasu,
na tom, že v roli působí sympaticky, něco z nich vyzařuje, také jsou zpravidla pohlední, ale nemusí být vyloženě krásní.

Nepamatuji, jaký byl v uvedeném věku Clooney. Samozřejmě i v soukromí mohou herci působit příjemně, ale ve filmu nejvíc záleží na roli, kultivovaném projevu a přirozenosti..

Další odpovědi
Kepler

S charismatem se člověk rodí a věkem se rozvíjí. Nezískává se.

led

Súhlasím, že nie každý sa narodí s „charisma“. Ale tým to končí.
Všetko ostatné je otázka úsilia s jeho ďalším vyvíjaním, ktoré je v závislosti aj na konaní a vyjadrovaní sa, nielen herca, ale ktoréhokoľvek človeka.
„Sympatický ksicht“, ten popis beriem to skôr ako vtip. Podľa neho by, ak pozriete napríklad na film s hercom, ktorý nespĺňa tento fyzický popis, ste nemali cítiť charizma tohto herca, čo nie je pravda. Je množstvo hercov, ktorí toto charisma vyžarujú aj bez úsmevu.
To, čo veľakrát ľudia považujú za charisma herca, politika, je veľakrát vynikajúca práca ich „reklamných agentov“ a médií.
Aj medzi bezdomovcami nájdete šloveka s vyžarovaním charisma.

Šidlo

charizmu a sebavedomé vystupovanie, dôveryhodnosť a pohotovosť sme v škole preberali dva roky, skrátene

niekto je sympatický, niekto je šarmantný najvyšší stupeň sympatie je charizmatický = ten pôsobí, že je všetko fajn z ľudských vlastností

  1. charizma má viacero zdrojov, niektoré sú dobré – spoločenská povaha (pozor! nie extrovert, myslím rodeného filantropa!!!), vyzretá osobnosť.....ni­ektoré zlé – ťažký exhibicionizmus vyplývajúci z narcisizmu ak nie rovno z psychopatie
  2. mať ,,sympatický ksicht" je vrodené – napr. je dôležité narodiť sa s ústami, ktoré majú prirodzene kútiky hore, s očami nie príliš bledými, ale ani hlbokými, s nie veľmi tenkými ani plnými (odutými perami) s primeraným nosom – proste priemerný ksicht s pozitívnou mimikou a skôr oblými črtami je vnímaný ako krajší ......je jedno, čo hovoríte, slová sú vždy silnejšie, ak idú z pekného ksichtu (bohužiaľ, tak to je u väčšiny populácie)

charizma prúdi aj z osobnosti, aj z krásy.....je možné, že jedno prudko prevláda, ale stále je tam nejaké súznenie

Pozor! kedže psychopati vlastne nepoznajú strach/hanbu, vedia sa naučiť riadnej charizme, ktorá je niekedy taká ohromná, že zatieni tú pozitívnu.....len trénovaní ľudia potom dokážu odhaliť jeho populizmus a manipulácie

Charizma sa naučiť dá! Len si to u ľudí, ktorí k nej nemajú vrodené sklony vyžaduje veľa tréningu a sebapoznania

P.S. videli ste Clooneyho v Invázií vražedných rajčat 2? Vtedy nemal ani 1/100 terajšej charizmy! Ak je vrodená, kde ju schovával prvých 5 filmov, ktoré boli totálne prepadáky?

mnohí herci sú (našťastie) silné, zrelé osobnosti, kedysi bolo normálne, že boli silne narcistickí..­...dnes sa to už veľmi netoleruje (v usa a na západe, tu sú sále mnohí herci považovaní za polobohov – či ale k tomu majú adekvátnu charizmu?)

iceT

DiCaprio měl ve dvaceti letech tak maximálně hezký ksichtík na rozdíl od Clooneyho, v odkaze jsou fotky údajně z 86 roku ±, kdy měl Clooney 25 a vypadal jako chlap a ne jako kluk. Pro mě má větší charisma George, zraje úplně stejně jako Sean Connery.
http://www.pi­kosky.sk/2008/04/­11/mlady-velmi-mlady-a-kus-prihriaty-george-clooney/