Drap

Z čeho vzniklo slovo vagabund ?

Vím co znamená, ale původ je pro mne zcela neznámý.

Nejlepší odpověď
Pájo

Termín vagabund je odvozen z latinského slova vagabundus. Z vagari „bloudit.“ V angličtině tento termín původně označoval zločince.
Za Vagabonds byli nacisty označováni „jedinci, kteří nebyli společensky uznávaní,“ (donutili je nosit černý trojúhelník).
Doplňuji:
Více také pod heslem „Leatherman“ (tulák)
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/Vagabon­d_%28person%29&e­i=itc0T8inB4eW­hQfx0L2QAg&sa=X&o­i=translate&ct=re­sult&resnum=4&ved=0C­FMQ7gEwAw&prev=/se­arch%3Fq%3Dva­gabond%26hl%3Dcs%­26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DI6m%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26prmd%3D­imvns
Vagabonds nejnověji i jako životní styl (a cestování).

Další odpovědi
annas

Jen pro zajímavost doplním správnou odpověď Pájo. Dnes se tento pojem z původního tuláka, zanedbaného člověka, opilce používá především pro bezdomovce. Podobný význam má slovo somrák.
Obě tato slova se u nás ujala jako hovorová asi ve 20. letech 20. století.
Stejný latinský základ má i slovo vagus – bludný nerv, který se „toulá“ po celém těle.

SNČ