bolak

Z čeho vznikl název Jar (mycí prostředek)?

Je to nějaká zkratka z něčeho nebo jak se to komu v hlavě vyrodilo?

Nejlepší odpověď
annas

Napadá mně, že pojmenování by mohlo být podle účinnosti prostředku – charakteristika výrobce – má silnou odmašťovací schopnost., krásně pění. .

Protože slovo jar je slovanského původu z jar(ý) = silný, mocný, vznětlivý. Takže tato možnost je pravděpodobná. Vznětlivý – jeden z významů vznětlivý = pěnivý. Silný je jasné.
Doplňuji:
http://cs.wiki­pedia.org/w/in­dex.php?title=Ka­tegorie:Zkrat­ky&pagefrom=GD%0AG­D#mw-pages

Domnívám se, že Jar není zkratka. Uvádí se = značka saponátového čisticího prostředku pro domácnost.

Jako zkratka je uvedena jen JAR v několika významech. .

Další odpovědi
anonym

Vyrábí se v Rakovníku, podnik Rakona. Je to zkratka – „J"ednoduché "a“ z „R"akony "R"akovník, ale 2 R se jim nelíbilo, proto jen "Jar“.
Doplňuji:
annas, trocha mystifikace bolák překousne :)

bolak

česílko: ty síí :) a já ti to málem zbaštil..

anonym

Není nadto být tvůrčí.

gagaga

:))