Avatar uživatele
Drap

Z čeho vyrobit nejlépe formu pro sádroý odlitek ?

Podle keramické předlohy potřebuji zhotovit několik sádrových kopií. Z čeho nejlépe v domácích podmínkách vyrobit formu ? Uvítám vlastní zkušenosti
Doplňuji:
Vzhledem k náročnosti, drobným jemným kontůrám, v některých případech dost hlubokých , bych uvítal nějakou dostupnou,alespoň částečně pružnou hmotu. Modelína by byla jen na jedno použití.

Upravil/a: Drap

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, vivatis před 4363 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Deli

Zkusila bych to z modelíny. Jde to také ze dřeva, ale to je mnohem pracnější.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
vlk samotař

Keramiku namazat slabou vrstvou vazeliny a do sádry- ze sádry před uplným ztuhnutím vyndat, vnitřek natřít barvou po uschnutí znovu vazelínu a sádru.Pokud se dá originál nahřát tak se dá použít i modurit.Nevím jak vypadá originál,je víc možností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gepik

Zkus něco, jako je LUKOPREN.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vaiko

Já vyráběl nesmírně složitý lopatky vodní turbíny podle jedný originální tak že jsem si vytvořil nejdřív negativ ze sádry jako dvoudílnou formu kterou jsem po oddělení nastříkal tenoučkou vrstvou silikonu (normálně univerzál-neutrál ten v tubě a rozředil ho ředidlem).Sice já jsem do ní sádru neodlejval ale byl jsem překvapenej jak moc odolný a nepřilnavý povrch i v tak tenoučký vrstvě je. Tento postup jsem vyvynul právě proto že mazání vazelíny na předlohu způsobovalo v sádrovém negativu spoustu vad (asi kvůli nemožnosti smáčení či co).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek