juie

Z čeho to..

..je? Má kamarádka byla včera na kole a tak si s sebou vzala ionťák, pak doma měla ještě tiramisu s piškoty nasáklými silnou kávou. Když šla večer spát nemohla usnout, když usla, za chvíli se zase vzbudila a cítila se divně, tak jako kdyby ji brnělo celé tělo, byla úplně zpocená a pak zase usnula. Pak zjistila, že stojí u rodičů v pokoji a ptá se jich na totální blbosti a jakoby jim to neuměla vysvětlit.. Pak se zase celou noc budila.. Z čeho to je, nemůže být nějaká nemocná, nebo tak něco? Stalo se vám to už taky někdy?
Doplňuji:
Může to být třeba z nadbytku energie?

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, který iontový nápoj vypila, některé dodávají hodně energie, povzbuzují, stejně jako černá káva. Našla jsem, že vysoké koncentrace některých iontů mohou mít negativní účinky na některé orgány. Raději ať se příště těmto nápojům vyhýbá.
Osobně nemohu pít odpoledne kávu ani zelený čas, povzbudí mě a vůbec nespím. Iontové nápoje nepiji, nevím.
Pokud kamarádce není dobře, měla by konzultovat s odborníkem.
Doplňuji:
zelený čaj.

Další odpovědi
anonym

Souvislost s kombinací iontový nápoj a káva bych možná chápala jako příčinu poruchy spánku.
Určitě podivný stav je,když člověk dělá něco, o čem neví. To spíš zavání somnambulizmem. Je otázka, čím byl stav vyvolán. Rozhodně bych tento stav nepodceňovala a zašla k lékaři.

terry

Jde také trochu o to, jaký ionťák měla a kdy ho pila.
Některé se pijí před, jiné při a další po výkonu.
A to, že stojí u rodičů v pokoji a ptá se jich na totální blbosti, nemá s ionťákem co dělat.