hanny 2

Z čeho se vyrábí papír?

Nejlepší odpověď
tom004

Důležitá součást pro výrobu je celulóza. A protože je drahá,nahrazuje se částečně, použitým papírem,který se upraví (rozmělní), a přidává se do směsi,úspora drahé celulózy.

Další odpovědi
myšpulín

Nejobvyklejší materiál je dřevovina z vláknitého dřeva (většinou jehličnatá dřevina), stromy jako smrky, ale mohou být použity i jiné rostlinné vláknité materiály jako bavlna, plátno, a konopí.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pap%C3%A­Dr

quentos

ze dřeva, inspirace zřejmě u včel ;{)>

Dnes se čím dál více vyrábí i recyklací ze starého papíru

Drap

Základem je vždy celuloza. Celuloza ze dřeva, a nemusí být dřevo jen smrkovém lze částečně, nebo zcela nahraditz jiných zdrojů. Jak už bylo zmíněno, starý papír, pžírodní textil, ale i celá řada jiných rostlin.

venkovan

Jednou z oblíbených činností dětí při praktické výuce je vlastní výroba papíru. Mnohokrát popsáno – zakladem je rozmixovaný papír na kaši, síto a potom fantazie jak vše ozdobit.
Ale o čem se moc v souvislosti s recyklací papíru nemluví, tak fakt, že papír lze recyklovat asi 6 x, potom ztrácí soudržnost vláken. Posledním typickým zástupcem 6 řady recyklace jsou krabičky na vajíčka. Nicméně i ty se mají házet do tříděného papíru – vyrábí se z ních brikety. Tedy ne do směsného kde končí na skládce.