Toruk

Z čeho se vyrábí jedlé zlato?

MiroslavSt psal návrh, abysme si zašli do kavárna na dort za půl milionu korun z jedlého „zlata“. Zajímalo by mě, z čeho je takové jedlé zlato. Jestli ze zlata-kovu, nebo snad z hořčice, z protlaku? Klasické zlato- kov je pro organizmus neškodné, když se z něj vyrábí zuby, ale že bych se s ním chtěl cpát… 🙂
Doplňuji:
Elektrikář: to ještě nedělá zlato zdravotně závadným. Když člověk do plic vdechne vodu, může ho to zabít zrovna tak.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Jedlé zlato (ale i stříbro) je známé jako zlatá šupinka, zlatý plátek nebo jako potravinový dodatek E175. Takže opravdu jde o kov a ne o potravinu.
Zlato je absolutně bezpečné pro konzumaci a je známé pro svou zdravotní nezávadnost. Evropská Unie i Spojené státy uznaly zlato jako vhodnou dekoraci potravinových produktů.

http://www.vip­mag.cz/styl/776-the-royal-collection-sladka-sperkovnice
http://www.cu­krarskepotreby­.eu/?akcia=show­kategoria&vyber=228&stra­=2&spat=true

Další odpovědi
elektrikář

Zlato není tak neškodné používalo se i k vraždám že se v plátkové formě nechalo nešťastníkovi nadýchat až mu zalepilo plíce.
Jemně rozpýlené se přidává do jedné páleky, takže půjde o něco obdobného.

anonym

Jedlé zlato se vyrábí ze zlata jedlého,latinsky AU HAM:-))

Bumbes

Takové snobské kratochvíle, jako ládovat se blýskavým kovem, jsou opravdu mimo mé chápání, natož abych je ještě provozoval.
Není nad ovocný dortík s vééélkou hromadou šlehačky na vrchu… ona i Florida by bodla…

Miroslavst

Řekl bych, že uvedené dorty jsou posypány zlatým prachem nebo vrzky zlata.
Druhá věc je, zda se vůbec takové zlato v těchto případech konzumuje. Je možné, že dostaneš obyčejný zmrzlinový pohár nebo obyčejný dort a místo různých ozdůbek je k tomu použito zlatých ozdůbek.
Možná je to tak, jako bys vzal dort a obložil jej naušnicemi, prstýnky apod.
Cena dortu kolem 2–3 stovek, cena okrasy okolo půl mega.

Cullinda

Jak zde bylo řečeno, zlato je i v alkoholu – Bolsu.
Nevím jestli bych šla na dort, ve kterém by bylo zlato jako v tom Bolsu, protože když jsem ochutnávala ten nápoj, přišlo mi jako bych cucala alobal, což je dost nepříjemné..