Miroslavst

Z čeho se vyrábí a jak vznikla krupice?

Asi se pomele nějaká mouka či co, ale z čeho ta krupice je?
Jak vznikla? Jaká je historie krupice a krupicové kaše?
Má krupice ještě jiné uplatnění ve vaření?

Nejlepší odpověď
Adlim

Recepty obsahující krupice

Vyrábí se procesem mletí obilí, kdy se nejprve melou hrubší částice zbavené slupky. Připravujeme z ní kaše (výborně chutná s kouskem rozpuštěného másla a posypaná kakaem), přidáváme ji jako ingredienci do knedlíků, halušek nebo lívanců. Je běžně k dostání v našich obchodech, připravujeme ji dle návodu.

Zdroj: http://www.sre­cepty.cz/ingre­dience/krupice?pof_na­me=ingredient_re­cipes_716&pof_­page_no=3

Další odpovědi
anonym

Jo,někdo ji dává do bramborováho těsta(knedlíky,plac­ky),dělají se z ní noky do polevky.

hanulka11

krupice vzniká při prvním mletí obilí.
krupici dávám při vaření bramborových knedlíků, krupicového pudinku,

Radius

Já jsem jedl krupicovou kaši naposledy v nemocnici, přijali mě do nemocnice (nebylo to nic vážného) a bylo asi 10h dopoledne a tak jsem dostal tu kaši ke svačině.

Občas si kupuji v obchodě mléčnou krupici s čokoládou:

http://img.obraz­ky.cz/?url=eb­dfac9dd58f2e5e&si­ze=2