maxmilian

Z ceho se vypocita vraceni dane z prijmu je to z dane prijmu-zalohova dan

Nejlepší odpověď
Mapel

Z celkového příjmu za rok po odečtení sociálního a zdravotního pojištění vypočteme skutečnou daň a z ní odečteme zálohy.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Jen doplním Mapela, ano je to jen! ze zálohové daně. V případě, že bylo v roce provedeno zúčtování srážkovou daní, ta se nezapočítává. Další podmínkou je podepsání prohlášení-růžový papír a zde zaškrtnutí, že žádám o roční zúčtování.

ivzez

Raibek nemá tak úplně pravdu.

Pokud měl někdo v roce 2014 nízké příjmy, může do daňového přiznání
zahrnout i příjmy zdaněné srážkovou daní a požádat o její vrácení.