veronika36

Z čeho se více přibírá (na břiše)? Z tuků nebo sacharidů? Tloustne se z piškotů?

Dobrý den, chci se zeptat, zda je lepší jídlo s menším obsahem tuku ale s větším obsahem sacharidů nebo nopak jídlo s větším obsahem tuku ale s menším obsahem sacharidů, dále se chci zeptat, jestli je pravda, že se z piškotů netloustne. Předem moc děkuji :)

Odpovědi
gecco

Vezmu to od konce…
Není pravda, že se z piškotů netloustne.
Pokud jde o tuky a sacharidy – pokud je jich (vzhledem k výdeji energie) nadbytek, pak se tento nadbytek v obou případech může ukládat do tukových zásob – a to tím více, čím je výdej (např. fyzická námaha, sport) nepravidelnější (´nárazový´).
😉

Funna

tloustne se po všem, čeho je moc…žádný přebytek něčeho není zdravý, měla bys mít vyvážený jídelníček, zahrnující všechny živiny v poměru: 45 – 60 % cukry, resp. sacharidy, 25 – 30 % tuky a 10 – 15 % bílkoviny…a tloustne se po všem i po piškotech, je to jen vejce, cukr a mouka…piškoty jsou dietní, ale když „držíš“ zdravotní dietu kvůli zkaženému žaludku, ne dietu redukční…

marci1

Přibírá se z tuků i sacharidů ( pokud jich sníme větší množství a ty nesprávné ).
Nejlépe je vyloučit ( nebo alespoň výrazně omezit ) cukr, bílou mouku, živočišné tuky. Pokud sníš třeba 5 piškotů, tak je to v pohodě. Pokud jich „zdlábneš“ celý sáček, je to špatně. Přečti si na obalu kolik mají piškoty kalorií. Nejlépe jíst zdravě, menší porce, pravidelně a hýbat se, hýbat se. Stačí třeba procházka. Chodím do lesa každý den ( pokud neleje ), vyčistím si hlavu a nemám potom ani pocit hladu. 🙂

ivzez

Původně jsem tu ani nechtěla odpovídat,
ale musím reagovat na odpověď Marci1:

V žádném případě nevylučovat ze stravy živočišné tuky,
které jsou pro lidský organismus mnohem příznivější
než margaríny! (Ale nepřehánět to s nimi!)

Obdobné je to se sacharidy, jež jsou obsaženy i v ovoci.
Omezením příjmu ovoce kvůli sacharidům by ses připravila
o část přírodních vitamínů a dalších látek.

Je to bohužel častý omyl, převzatý od „moderních dietologů“, kteří se
nezabývají možným dopadem na játra, slinivku břišní a další orgány.

Banán88

rozhodne omezit tuky, ovsem pozor, zivocisne (veprove sadlo) telo odbourava snadneji nez tuky rostlinne, tam doporucuji pouze oleje olivove a slunecnicovy.. a sacharidy? To je otazka , jak uz zde bylo receno, vseho moc skodi a hlidejte si prijem a vydej, kazdopadne se v jidle neomezujte na nejaka minima, jezte „normalne“ nebudu doporucovat testoviny, jelikoz po nich se nabira urcite vice nez po ryzi, ale obcas neskodi, naopak ryze je velmi dobry zdroj sacharidu a navic obsahuje cukry slozite, coz v praxi znamena, ze telo na jejich odbourani potrebuje vice energie a tak si ji bere v tucich ktere pri teto cinnosti spaluje, oproti potravinam s jednoduchymi cukry ktere jdou primo do tuku a tam „spi“ …toliko ve strucnosti .. piskoty jsem nikdy moc nejedl, tak se budete muset spokojit s nazorem od GECCO, ja bych mu veril, je to sectelej chlap :)

Lurius

Doporučuji přestat kupovat bílé pečivo…