nikeroska

z čeho se skládá lékařská prohlídka při vstupu do zaměstnání?

Nejlepší odpověď
anonym

Lékařskou prohlídku (vstupní i periodickou) provádí lékař podle toho do jaké pracovní pozice zaměstnanec nastupuje. Jiná tedy bude prohlídka u úředníka, jiná v rizikovýcgh provozech, jiná třeba pro řidiče nebo pilota.
Všeobecně lékař, případně sestra, změří tlak, pacienta zváží a změří, zjistí rodinnou anamnézu, zaznamená léky, které v současné době berete a nemoci, na něž se léčíte, nebo jste se léčila. Může udělat rozbor krve a každopádně provede rozbor moči.
Dále může provést vyšetření zraku a v případě jakýchkoliv pochybností nechat ještě provést další vyšetření jako jsou rentgeny, ultrazvuk, EKG a podobně.
Vstupní prohlídka má za úkol co nejvěrohodněji zaznamenat Váš zdravotní stav při nástupu do zaměstnání.

Další odpovědi
www

Záleží na postupu zaměstnavatele, který tě tam pošle a podle druhu zaměstnání.
Některý zaměstnavatel má již svého poučeného lékaře, jiný ne. V tom případě mu sdělíš co bude tvojí pracovní náplní a z toho pak vyplyne obsah vstupní prohlídky.
Zkušenost

Michal Kole

Záleží co jdeš dělat.

Něco jiného je když jdeš pracovat do kanclu pro potápěčskou firmu a budeš akorát psát objednávky na koupi potápěčské výstroje a materiálu a plnění lahví (potápěči dýchají normální vzduch, nikoliv čistý kyslík !!!) nebo když se budeš aktivně potápět.

Jako „kancelářská krysa, bude prohlídka jen "formalita“, protože v kanclu ti nic nehrozí.

Pokud by jsi chodila pod vodu tak ti budou prohlížet středouší to je důležité pro vyrovávání tlaku (v 10 m pod vodou je tlak o 100 kPa víc než na souši), pak zda máš zdravé srdce, duševní stav, aby jsi třeba nezačala hned panikařit, když se něco „zvrtne“.

BTW: Umíš plavat ? Kolik uděláš alespoň 10× 50m bazén ? Uděláš 1× 50m bazén POD VODOU?

motýlemanuel

Ahoj, taky po mě chtějí v nové práci zdravotní prohlídku. Na https://www.1job­.cz/prispevek/zdra­votni-prohlidka-pri-nastupu-do-zamestnani jsem našel, že rozsah prohlídky je podle toho, co přesně v práci budeš dělat. Pokud tedy nastupuješ do zaměstnání co bude fyzicky náročné, určitě se připrav na něco důkladnějšího.