Terkasss

Z čeho musím maturovat, abych mohla být architekt?

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

To musíš po matuře ještě na VŠ, matematika se ti bude určitě hodit:-)

Další odpovědi
annas

Maturita je předopkladem pro studium na VŠ. Nevím, zda jste sezajímala o to, co zkoušejí u přijímacích zkoušek.

Záleží samozřejmě na fakultě. Uvádí se písemný test z oblasti kultury, architektury a umění. Dále z deskriptivní geometrie – kreslení, představivost atd. Pohovor – projevit zájem o obor apod.

U maturity bych si zvolila matematiku, pokud to jde, tak třeba dobrovolně dějepis.

klumprt

To je celkem jedno, hlavní je udělat přijímačky na VŠ. A samozřejmě ji dostudovat 🙂

lexx

z matiky a nejlépe i z deskriptivní geometrie nebo technické kreslení

Funna

z toho, co ti tvá střední škola nabízí…a jedno, jestli jdeš na výšku z gymnázia, stavební průmyslovky, nebo třeba technického lycea…
Doplňuji:
PS: jen tě upozorňuju, že architektura je z velké i části dějepis, takže pokud tě baví i ten, kromě technických oborů, tak tam klidně jdi…