Z čeho se dělaly základy u paneláků před 30–35 lety, když sklepy byly pod úrovni terénu ?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Základní technické řešení je pro všechny systémy obdobné. Napřed se vybudují základy, které mohou být monolitické či polomontované, systém založení je plošný nebo hlubinný (piloty, studny), což záleží na základových poměrech. Poté se budoucí stavba opatří rozvodem inženýrských sítí (kanalizace, vodovod, plynové a elektrické rozvody) a poté se montují nosné stěny.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Panelov%C3%BD_d%­C5%AFm#Staveb­n.C3.AD_postup

Další odpovědi
mosoj

Kupodivu z betonu.

JájsemRaibek

Dle mého názoru z ničeho, vykopala se díra, a to co vidíš nad úrovní terénu ty panely, tak stejné jsou i pod úrovní terénu. Jasně ty leží na klasických základech-desce, beton vozili v domíchávačích. Panel je poznat jak u dveří do sklepů, kočárkáren apod.

anonym

Mosoji, velice vtipné a ještě mi napiš, složení betonu, odkud se vozil cement a tvá odpověď bude vyčerpávající, ale ne pro mne.