Z čeho se bude vypočítavat odstupné?

Dobrý den, pracovala jsem ve spediční firmě a smlouvu jsem měla uzavřenou na dobu neurčitou. V roce 2006 jsem otěhotněla a v lednu 2007 jsem nastupovala na rizikové těhotenství. V červenci 2007 jsem porodila. Mateřskou dovolenou jsem měla na 3 roky a proto bych se letos v červenci měla vrátit zpět. V mezičase ale mou pozici zrušili a nabízejí mi dohodu o výpovědi z organizačních důvodů s 3-měsíčním odstupným. Z čeho se v mém případě bude počítat odstupné??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Z průměrného výdělku za čtvrtletí, ve kterém jste měla naposledy běžný příjem, tedy nejspíš za 4.čtvrtletí 2006.

--------

DOPLNĚNA

To Jambalaya:

Já si existenci ustanovení o "pravděpodobném výdělku" uvědomuji, ale PRAXE je opravdu jiná :-)

A nemyslím si, že by zaměstnanci byli nějak zásadně poškozováni..., a to zejména v době, kdy meziroční navyšování platů není samozřejmostí.

Pokud bych citoval zmiňované ustanovení o pravděpodobném výdělku (tedy § 355 ZP) :

"...z hrubé mzdy, které BY ZŘEJMĚ dosáhl; přitom se přihlédne zejména k OBVYKLÉ VÝŠI jednotlivých složek mzdy zaměstnance nebo ke mzdě zaměstnanců vykonávajících stejnou práci nebo práci stejné hodnoty."

...tak je prakticky, zejména v případě DOHODY o poskytnutém odstupném, téměř vyloučený případný spor o výši průměrného výdělku.

:-) Ale jinak máte pravdu :-)

Bronzový

Odstupné po tak dlouhé době se bude vypočítávat z výdělku, který by vám byl nyní přiznán, pokud byste nastoupila zpět na svou původní pozici. Firmy si to zjednodušují způsobem, který popsal Standa. ZP však v těchto případech nařizuje postup dle §351.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.