VeRe1983

Z čeho je vyrobený mantinel na hokejovém hřišti?

Vždy jsem myslel, že je z lakovaného dřeva, ale teďka v Bolce při zápase odlétl jakýsi kus plastu, právě z hrazení, nikoliv plexi nahoře. Takže je to ještě dodatečně opatřené nějakou umělohmotnou ochrannou vrstvou, anebo je to specifikum tamního stadionu?

Nejlepší odpověď
honza19hk

jak kde, většinou ho tvoří dřevěná nebo ocelová konstrukce buď pokrytá dřevem a plastem nebo dřevem a plechem. Samotný plast nebo dřevo se nepoužívá,tam by bylo riziko proražení. A samotný plech byl zase samej dolík.

Další odpovědi
Lamalam

Dřevěný rám potažený plastovými deskami. Alespoň takhle to je na stadionu v KV.

Drap

Dnes se většinou dělá dřevěná, častěji ještě kovová konstrukce, pokrytá plastem. Plasty na mantinely se v podstatě nelámou a puky na nich nenechávají stopy.