Mili @

Z čeho je vlastně vytvořena amalgámová plomba?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Nejstarším dnes ještě používaným typem plomby je zubní amalgám (směs stříbra a rtuti), který je některými zdroji označován jako určité zdravotní riziko
Moderní plomby jsou po fyzikálních a chemických vlastnostech velice podobné, někdy i do značné míry shodné se zubními tkáněmi.

Další odpovědi
hanulka11

Amalgámová výplň ve Vašich ústech obsahuje rtuť, stříbro, měď a cín. Všechny tyto složky jsou pro lidský organismus jedovaté. Velice snadno proto může dojít k otravě. Komplikace jsou o to horší, že často dochází ke špatné diagnóze
Zdroj: http://ona.id­nes.cz/zdravi­.aspx?c=A080611­_102338_zuby_bad