pasta

z čeho je rohlík ?

zajímá mě z čeho se vaří rohlík

Nejlepší odpověď
dudu

Rohlík je druh pečiva, které se těší v Česku široké oblibě jako běžný doplněk stravy konzumovaný s množstvím jiných potravin. Jedná se o protáhlé těleso, které má tvar většího doutníku, jenž bývá v některých případech zahnut do tvaru luku. Vyrábí se z tukového těsta pečením v troubě o teplotě 175–200 °C. Váha běžného rohlíku bývala 50 g, nyní je 43 g. V současnosti (5/2009) stojí v ČR rohlík kolem mezi 0,9 a 2,5 Kč (od velkých obchodních řetězců po místní prodejce)

Další odpovědi
anonym

Jak jsi,chlapče nebohý, dospěl k tomu,že se rohlík vaří? Co vás to v té škole učí? Asi by jsi to měl „pančelce“ říct.Ale je dobré, na druhou stranu,že ty děti jsou tak zvídavé.

l.t

rohlik se nevari ale pece:oD

holčička

Rohlík s nevaří ale peče.A ingredience jsou:mouka,vej­ce,droždí,mlé­ko sůl.

konemy

Z čínských vlasů a oslích kopyt…