MARABU

Z čeho je odvozen název měst Rychnov

Nejlepší odpověď
annas

Místní jméno Rychnov vzniklo počeštěním německého jména Reichenau, jež má původ ve spojení ze der richen ouwe – na bohaté, výnosné nivě. Motivem tohoto místního jména bylo spíše zbožné přání zakladatele osady než konstatování skutečného stavu.

Uveďme pro úplnost, že jsou známy i další výklady o vzniku názvu RYCHNOV, to vše ze starší literatury. Odvozován ze slov rychlov (podle rychlého běhu jelena), rajnava (s významem lučinatý koutek mezi stráněmi porostlými lesy), richenave/ richenawe/ reichenawe – latinizované slovo s významem lesní újezd, místo vymýcené), rychnov – ochoz lesů a luhy v nich obsažené, či ze spojení reiche Au – nebo reiche Aue – německy bohatá niva, nebo dokonce auf der reichen Au – na bohaté nivě.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:VEn­s4Cm8lhUJ:www­.rychnov-city.cz/pruvod­ce/pruv1.htm+p%C5%AF­vod+pojmenov%C3%A1n%C­3%AD+rychnov&cd=3&hl=cs&­ct=clnk&gl=cz