roxy52

Z čeho berou kostní dřeň a je to bolestivý ?

Po pořadu 112 se chci zaregistrovat k odběru.Jak dlouho ten odběr trvá a jak dlouho strávíte v nemocnici ?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Je potřeba rozeznávat diagnostický odběr kostní dřeně a odběr kostní dřeně pro transplantaci. Diagnostický odběr je jednoduchý, drobný a téměř nebolestivý (když se to umí) zákrok srovnatelný s odběrem vzorku krve (i zde se odebírá jen několik málo mililitrů „dřeňové krve“), trvá asi 5 min a běžně se dělá ambulantně. Odběr pro transplantaci se dělá na operačním sále, ve svodné či celkové anestézii – podobně jako operace, odebírá se 1000–1500 ml „dřeňové krve“ (podle hmotnosti) a podobně jako u jiných plánovaných operací je potřeba přijít den předem a propuštění domů je druhý den po zákroku

dál si přečti v odkazu je tam i video
Doplňuji:
http://tv.nova­.cz/clanek/pro­jekty/kostni-dren/chci-darovat-kostni-dren-co-to-pro-me-bude-znamenat.html

Zdroj: http://portal­.med.muni.cz/cla­nek-24-odber-a-zpracovani-kostni-drene-pro-transplantaci-krvetvorby.html

Další odpovědi
annas

Nedávno byla položená stejná otázka.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-probiha-odber-kostni-drene

MacChill

Vím jen, že z pánve. Víc neřeknu

Pomelo74

To je pěkný,že chcete pomáhat..ovšem v tom vám asi taky neporadím :((

Ella

no, když ani nevíte z čeho se kostní dřeň bere, tak byste na odběr registrovat neměl… slovo kostní tam není jen tak náhodou…

SonsyMite

Z pánve? :o ty bych nedělal. Pak bych sedl k pc a najednou křup…